promoce

28. listopadu 2010 v 22:18 | jana
Konečně jsem byla na své vlastní promoci. Myslela jsem, že se toho nikdy nedožiju, stejně jako někteří z mých taktéž promovaných kamarádů :). Byli jsme tam pestrá směsice, ale jsem ráda, že jsem se viděla i s některými svými spolužáky z prvního ročníku. Vytrvalci! Bylo to hezké. Tyhle rituály mě okouzlují a dojímají... A mohla jsem si vzít nové šaty, co jsem si ušila, kdoví, kdy si je zas budu moct vzít na sebe příště.
A vánoce se blíží! S dárky je to z mé strany zatím nevalné, mám jenom jeden dárek. Netuším, jak budu péct cukroví, protože dítě mi do všeho strká pařáty, už ani není líné si přistavit židli k místu, kde zrovna stojím a přistrčit svoje pařátky tam, kde je to nejvíc (nejmíň) potřeba. Dneska jsme pekly koláč (koáka) a celá kuchyň je od mouky... Spotřeba mouky je vůbec nějak větší. Další hit je přelívání tekutin a namáčení různých předmětů v tekutinách. Známá mi teď vyprávěla, že když měla malé své dvě děti, musely mít každé svůj vál a váleček... přišlo mi to trochu moc, ale teď začínám uvažovat, že pořídím dceři vlastní válecí vybavení, dost by to řešilo tahanice a vztekání :).
Šiju šatičky Marušce, doufám, že až je došiju, tak se do nich ještě vejde :)
Čtu knihu Špičkou jazyka o lesbičkách z 19. století (konkrétně zatím 1889), a je to fajn kniha, strhující příběh. I když by nebylo od věci znát o té době trochu víc; pokud jde o dějiny, jsem mimoň. Už ani nevím, kolik knih s lesbickou tématikou jsem četla...? Vychází toho nějak moc nebo na to mám nějaké zvláštní štěstí :). No, možná byly jen tak tři. Pak taky čtu S elegancí ježka, což jsou dva propletené příběhy starší ženy a dvanáctileté dívky. Zajímavější je pro mě ta "starší" část, protože ta druhá je taková filosofičtější... obojí je dobré, ale mám radši příběhy než úvahy. Začala jsem číst před časem ještě Neblahého Judu, ale to jsem zatím odložila, protože všechny tři knihy číst nezvládám. Ale už se na to moc těším.
A to je ode mě pro dnešek z Kavčích hor vše. 
p
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jani Jani | 30. listopadu 2010 v 12:31 | Reagovat

Navrhuji společné pečení...heč máme ohrádku do kuchyně!

2 jana jana | 1. prosince 2010 v 20:41 | Reagovat

no, to by byla hodně rychle zlikvidovaná, kdybys za ni zavřela naši dceru :)

3 AnickaKr. AnickaKr. | 9. prosince 2010 v 20:54 | Reagovat

gratuluju...:)

4 petula petula | 10. května 2011 v 17:46 | Reagovat

chudak holka,vzdyt nema kozy xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama