obrazy a filmy

23. listopadu 2010 v 22:11 | jana
Camilla Engman! Hrozně moc obdivuju tuhle malířku. Ta poetika, tajemství, příběhy, postavy. Její styl je mi hrozně moc blízký. Na některé obrazy musím koukat dlouho, aby se mi líbily, ale tady mrknu a jsem z toho hned vedle. Hned bych se po ní začala opičit, kdybych uměla líp malovat.
ce
ce
ce
ce
ce
Jinak se událo to, že Maruška začíná chodit na nočníček, zatím teda samozřejmě ne dokonale, ale na to, že trénujeme asi čtyři dny, jsou pokroky velké. Začíná líp a líp mluvit, ale máme dost velké problémy se vztekáním. Oblíknout se ven trvá třeba půl hodiny... No, a jít na procházku např. do lesa, což bývala naše oblíbená kratochvíle, je dost těžké. Dneska jsme jednu takovou absolvovali, a vláčet s sebou dítě, které půlku procházky ječí, je docela vysilující (a člověk nikam moc nedojde). Ale i tak bylo fajn jít někam jinam než se furt chodit dívat do vesnice na kozy :).
Viděli jsme několik moc pěkných filmů; Taxikáře od Scorseseho, kde je výborná scéna, zásadní dialog filmu o smyslu života: "Můžeš se oženit... nebo to nedělat... je dost jedno, co v životě uděláš, stejně to všechno nakonec dopadne za hovno." (nebo tak nějak). Pak Inception, výborný film o snech, mám moc ráda filmy o snech (a vzpomínkách). Memento, což je taková drsnější krimi, ale s výbornou atmosférou a nápady.
Myslím taky dost na ptáky (pokračování příště :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jane jane | 28. listopadu 2010 v 21:46 | Reagovat

náhodou mi její obrazy něco z tebe připomínaj. nebo je to naopak? :)

2 jana jana | 28. listopadu 2010 v 21:50 | Reagovat

dík, to je potěšující! zatím se ji nesnažím kopírovat... mám dost vlastních nápadů, ale hrozně jí závidím :)

3 hanci hanci | Web | 12. prosince 2010 v 20:48 | Reagovat

Jano, vždyt tykreslíš a maluješ stejně krásně - alespoň mně to tak připadá.
Navíc perfektně píšeš - už jsem ti říkala, abys uvažovala o psaní povídek - nebo něčeho podobného. Nebo vyprávění pro děti, při kterých by se bavili o rodičové....
To je výborné, že Maruška začíná chodit na nočníček - odpadne ti hodně nepříjemných úkonů.......
Moc zdravím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama