Říjen 2010

Vídeň a Frida

20. října 2010 v 20:53 | jana
Dozvěděli jsme se nedávno, že ve Vídni vystavují Fridu Kahlo, a chtěli jsme strašně moc jet se na to podívat. A tak jsme naložili ještě Zuzanu a Jakuba, děti jsme nechali doma a jeli jsme. Byl to docela výstřelek, ale měli jsme radost, protože jsme v žádné cizině strašně dlouho nebyli. Výstava je velká, hodně se zaměřuje na kresby. Byla jsem trochu zklamaná, že tam nebyly některé obrazy, které bych moc ráda viděla. Ale zajímavého tam bylo rozhodně dost. Byla jsem nadšená z pomalovaného korzetu, který tam byl vystavený, a taky z mexických krojů, které Frida sbírala a nosila.
Vídeň je moc krásné město, vůbec se nám nechtělo domů.
v

štěstí

12. října 2010 v 12:26 | jana
Koupila jsem včera v bazaru za 8kč pytlík starých knoflíků. Dala jsem je Marušce do ruky a šly jsme do několika obchodů. Samozřejmě jsme ty knoflíky ztratily. A dneska jsem se šla do toho jednoho obchodu, do potravin, zeptat, jestli tam ty knoflíky náhodou nemají, a měli je :). Měla jsem fakt radost, i když jsou to bezcenné knoflíky a mohla bych si jít do toho bazaru koupit jiný skoro stejný pytlík...
k

modrá etc.

2. října 2010 v 12:18 | jana
Picasso začal malovat modře, protože byl chudý a zabil se mu z nešťastné lásky přítel Casagemas, kterého odmítla žena, do které se zamiloval. Picasso pak maloval živého Casagemase obklopeného nahými ženami a dětmi, a taky mrtvého Casagemase na onom světě obklopeného nahými ženami. Je to tedy vlastně docela smutné, protože maloval bídu, nenaplněnou lásku, smrt, ale moc se mi ty modré obrazy líbí. A modrá vůbec, na všem možném.
p
p