Srpen 2010

o čůrání a kakání

23. srpna 2010 v 0:32 | jana
Jsem zase ve fázi, kdy se snažím dítě naučit čůrat a kakat do nočníku. Je fakt, že jsem dost nedůsledná a líná matka, navíc jsem si přečetla v časopise o miminech, že dobrá taktika je počkat, až děťátko samo řekne, že chce jít čůrat... a do té doby se nestresovat a dávat plíny.

kroje

21. srpna 2010 v 23:19 | jana
Poslední dobou mě fascinuje historické lidové oblečení, začalo to tím filmem podle knihy T. Hardyho. Teď od něj čtu mimochodem jinou knihu, Starosta Casterbridgeský, a moc se mi líbí. Začaly mě zajímat české kroje, jsou nádherné. Chtěla bych se na ně jít podívat do nějakého muzea a dozvědět se o tom víc. Zatím v tom mám pěkný zmatek, na tak malém území je tolik rozdílů.
k
http://yvonne.cz/foto/185/2099

hnědé

21. srpna 2010 v 22:40 | jana
Panenka a další pokus s vlasy.
b

hruška

19. srpna 2010 v 21:34 | jana
Na blogu jednoho chlapíka Adama, o kterém skoro nic nevím, jsem našla tenhle obrázek jeho obrazu. Píše tam, že ho namaloval po 14 letech od svého posledního obrazu... a že namalovat ho mu trvalo něco přes rok. Dál taky píše, že má teď spoustu nápadů a že dostat se k dalšímu malování mu snad nebude trvat tolik let. Moc se mi to líbí, je to takové potemnělé, ale zároveň pozitivní téma... Bez té hrušky by to bylo skoro smutné, ale s hruškou...! A to ovoce je zároveň myslím takový sexuální symbol, což k tomu taky patří. Moc pěkné.
h

na návštěvě

17. srpna 2010 v 21:39 | jana
Navštívili jsme miminko Fifinku (a rodiče Veroniku s Martinem) v Praze Košířích. Mají tam v okolí moc pěkné domy ze 30. let, které jsme ale bohužel nějak nevyfotili...? Jak jsme na té vesnici, tak nás baví dívat se ve městech na domy a architekturu. Také jsme byli na takové zvláštní zřícenině/věži v parku.
mimi

a do třetice

14. srpna 2010 v 22:45 | jana
l
Woody Allen - Láska a smrt. Vynikající.
"Jste nejlepší milenec, jakého jsem kdy měla." "No, hodně trénuji o samotě."
:)

zážitky

13. srpna 2010 v 21:15 | jana
Po čtyřech letech, co tu bydlíme, jsme dnes byli poprvé v Muzeu umění, což je dost ostudné.
b

den bez dětí

11. srpna 2010 v 19:06 | jana
Kač vzal Marušku a sebe na výlet, tak jsem byla celý den sama doma. Dopoledne jsem byla u doktora, protože jak pořád chodím na tu krev, tak u mě zjišťují další a další choroby a nenormálnosti. Vzala jsem si tam na čtení Respekt, kde je literární příloha a četla jsem si povídku (nebo úryvek z románu?) od Jaroslava Rudiše a musela jsem se v čekárně před lidmi strašně smát, protože finále toho příběhu bylo dost legrační, a celé to bylo dobré.
Jinak jsem si mohla doma dělat, co jsem chtěla. Chtěla jsem si toho dělat docela hodně, ale nakonec jsem zas tak moc věcí nestihla. Dokončila jsem panenku pro Radku a mám radost, že je to hotové. Pokoušela jsem se šít, ale můj mozek je na tuhle činnost nějak nedostačující, takže jsem kusy látky složila zase na hromádku a budu nad tím muset někdy bádat, protože zatím nevím kudy kam. Jakmile je v tom matematika a geometrie, nebo něco co se tomu podobá, je to špatné.
p

v Praze

6. srpna 2010 v 21:34 | jana
Dneska jsem navštívila Aničku. Má Štěpánka, kterému budou na konci srpna dva roky, a tříměsíčního Kryštůfka. Štěpánek je neuvěřitelný, je o čtyři měsíce starší než Maruška, a už umí říkat celé věty, např. "Dostal jsem nápad." Nebo drží vývrtku: "To je tátovo na víno." Připadala jsem si tam jako v nějakém scifi filmu o mluvících miminech... Kryštůfek je nádherný a malinký. Šly jsme s nimi ven, protože doma děti nebyly schopné usnout, a Anička si musela vzít dva kočáry, aby mohli oba kluci spát. Viděla jsem už leccos, ale matku se dvěma kočáry zatím ne, až dneska. :) A ještě s nimi sama sjela v paneláku výtahem.
Jela jsem několikrát metrem. V jednom nepřehledném okamžiku moje dcera kopla vedle stojící paní do kolena, mně pak za pár minut ujel kočár, který nejde zabrzdit, a vší silou jsem šlápla na nohu zase jiné paní... tak zase někdy příště pojedeme do města na výlet. :)
victor horta
victor horta
Secese! Krásné. odkaz

Manhattan

5. srpna 2010 v 12:00 | jana
m
m
"Za jeho brýlemi s černými obroučkami se skrývala sexuální síla pralesní šelmy." :)

Chtěla bych se někdy podívat do New Yorku, když o něm všichni tak básní. Nejvíc Woody Allen.
Kdo pojede se mnou?

v noci

3. srpna 2010 v 20:06 | jana
"Dneska jsem našla na zahradě mrtvou sršeň."
"Mrtvýho sršně."

...

"Hi hi hi...!"

...

"Každopádně jsem byla ráda, že je ta sršeň mrtvá."
"Mrtvej."

...

"Hi hi hi...!"

Woody

1. srpna 2010 v 13:24 | jana
je génius.

zločiny a poklesky