Červenec 2010

dovolená

31. července 2010 v 21:22 | jana
Dovolená u Pelhřimova byla moc pěkná, i když první den jsem myslela, že tam všichni umrzneme a zahyneme.

zpátky

31. července 2010 v 17:49 | jana
Po šesti dnech na studené Vysočině jsme zpátky doma a já jsem zase ve svém koutě.
k


návštěva Gábi a Pavel

24. července 2010 v 12:15 | jana
Byli u nás na návštěvě Gábina s Pavlem a bylo to moc fajn. Chtěla jsem si je vyfotit a nevyfotila jsem si je! Tak někdy příště. Bavili jsme se třeba o tom, že vyfocené čokolády na obalech čokolády nejsou čokolády, ale atrapy, které pak lidi jako je Pavel v počítači dokreslují, aby vypadaly ještě čokoládověji a krémověji :).

už nemáme psa

24. července 2010 v 12:00 | jana
Dali jsme našeho psa do psího útulku. Cítím se docela hrozně, ale nedokážu přijít na lepší řešení. Zrálo to dlouho, dlouho. Měli jsme Putina čtyři roky. Od začátku to bylo docela hodně trápení.

trampolína

22. července 2010 v 18:38 | jana
Koupila jsem si vlnu a jehlice č. 4. Šlo mi hlavně o to, aby byly dřevěné, jako má Sandra Juto, jinak mi to bylo jedno :). Zatím zkouším háčkování, a jde mi to jak psovi pastva, takže budu muset někoho trpělivého poprosit, aby mi s tím pomohl. Když Kač viděl ubohý uháčkovaný kousek, na kterém jsem pracovala celý večer, řekl, že je to "děravá mrdka", a že jeho babička uměla uháčkovat všechno, a že na tom nic není. Mám si teda koupit tlustší vlnu?

Catrina

18. července 2010 v 22:40 | jana
V roubence jsem bohužel zapomněla knihu o Fridě Kahlo, kterou jsem si tam vzala na čtení. Frida Kahlo mě fascinuje velkou fascinací. Moc se mi líbí jak maluje. Fascinuje mě, jak vypadá, to oblečení, účesy, doplňky. A pak její život, bolest, vášeň, láska. Doporučuji se s tím seznámit.
f
http://chicandyoushallfind.files.wordpress.com/2010/01/frida_kahlo_le_due_frida1.jpg


výlet s medvědy

18. července 2010 v 14:37 | jana
výlet
Strávila jsem s Maruškou pět krásných dní se Sandrou Medvědovou a jejími dětičkami Vojtou a Valerkou v roubené chatce u Liberce. Bylo to moc fajn, spousta výletů a pohybu v krásné krajině, mezi rybízem a borůvkami. Máme spoustu zážitků. Vždycky si na něco vzpomenu a začnu se chechtat, i když ta samotná věc možná zas až taková sranda nebyla... inu, morbidní mateřský humor :). Mrzí mě, že jsem si nikde v hospodě nedala knedlíky s borůvkama. Nadchl mě interiér kuchyně, dlaždice a krásný modrý nábytek. Je smůla, že neumím vůbec fotit - moje fotky z této akce stojí za starou bačkoru. A taky nejsem vůbec zvyklá - vždycky čučím a čučím a až pozdě si vzpomenu, že mám vytáhnout foťák :). Jsem moc ráda, že jsem tam byla. Díky, Sandro :).

šití

18. července 2010 v 13:16 | jana
A taky jsem ušila nějaké oblečení. Dvě sukně, bílou a červenou. Líbilo by se mi nosit tu červenou trochu jako chodský kroj, ale nemám na to asi koule :). Potom jsem dokončila šatičky pro Marušku ze starého polštáře. A ze dvou růžových látek, které jsem dostala v krabici zbytků, jsem pro změnu ušila polštářky.
b

bílá panenka

18. července 2010 v 12:29 | jana
Zatímco byl Kač pryč, vytvořila jsem další panenku. Je to taková bledule. Poprvé jsem zkoušela vlasy a mám docela radost, jak se podařily. Jsou ze speciální kudrnaté vlny. Uvidíme, jak to půjde příště, ještě mám čtyři barvy od toho materiálu, ale ty jsou rovné. Asi to na ty vlasy není úplně ideální, myslím, že by bylo lepší je dělat z nějakého umělého materiálu. Teď mě čeká udělat panenku pro naši kamarádku Radku. To bude asi trochu náročnější. A nejhorší na tom všem je šít ty malinké oblečky.
Chci se naučit pletení. Uvítám doporučení ohledně jehlic a vlny. Chci si to koupit příští týden - jak velké a tlusté mají být tyhle věci pro začátečníka a z čeho?
f
f

Tess

10. července 2010 v 11:46 | jana
Viděla jsem film Tess od Romana Polanskiho (nebo jak se to skloňuje) a jsem úplně nadšená. Fakt výborný film. Jak jsem si četla recenze, tak někomu to přišlo nudné (je to dost dlouhé), ale pro mně to bylo hrozně napínavé. Natočené je to úplně geniálně, spousta výborných silných scén, potom taky kostýmy a ty historické věci, všechno hrozně propracované a promyšlené. V tom filmu není jen to, na co se díváme, ale taky (a možná daleko víc) toho, co tam vidět není, co zůstává nevyřčené a v tichu. Jen když Tess dvakrát nebo třikrát někomu oznámí, že by byla ráda mrtvá, tak to trochu probublá navenek. Je to dokonalé od začátku do konce. A ten konec byl pro mě dost šokující, jak se to zvrtne a je trochu jako Bonnie a Clyde...! Moc se mi líbily ty kostýmy, budu se na ně možná ještě muset mrknout. Nechápu, jak ty ženské mohly tak pracovat na poli v bílém oblečení, dlouhé sukně, růžové čepce... Asi bych si měla přečíst knihu, bude nejspíš taky stát za to.
t
t

bez táta

5. července 2010 v 23:32 | jana
Odjel nám manžel a otec, přežíváme tu tedy s Mařenkou samy. A co děláme?
jíme bio z farmy:
b