Prosinec 2009

Avatar

26. prosince 2009 v 20:41 | jana

Byli jsme na Avataru v Imaxu. Bohužel v první řadě, protože ostatní byly vyprodány a i tak se tam dostat byla hrůza. Mám s kinem zase na pár let vystaráno. Film byl pěkný, i když jsme se shodli, že romantické a milostné scény stály za prdlačku. Kač byl zklamaný, že tam všichni běhají v podstatě nazí, a nikdo nemá bradavky. Ani bradavky, ani nic jiného :). Chvílemi to byl zejména ve válečné vřavě takový chaos, že jsem vůbec nevěděla, na co se dívám... A po skončení mě dost dlouho bolela hlava. Byli jsme v kině v paláci Flóra, což bylo zvláštní tím, že jsme blízko asi rok bydleli a do toho obchoďáku často chodili, je to pár let. Dost se toho změnilo, ale dost toho bylo stejného. Vůbec na mě z toho padla taková zvláštní nostalgie... i z okolí, ulice, kde jsme bydleli. Zaujal mě takový obchůdek v tom nákupním centru, rádoby francouzské malebné pekařství, na pár metrech čtverečních... nalepené uprostřed toho proskleného ocelového všeho. Pokus o vytvoření iluze včetně prodavačky v čepečku, divné.

bez šampónu?

19. prosince 2009 v 19:34 | jana
Dozvěděla jsem se, že šampón je škodlivý a způsobuje vlastně maštění vlasů. Spousta lidí to proto zkouší úplně bez šampónu a myjí si vlasy buď jen vodou, nebo jedlou sodou a jablečným octem. Taky si je myjí málo často. Trochu jsem si o tom četla, a zatím z toho mám trochu chaotické poznatky. Má se projít nějakou "detoxikační" fází, kdy je hlava šest týdnů hodně mastná... to by mělo přejít... je to metoda hlavně pro lidi s kudrnatými vlasy... ale v podstatě pro každého... místo šampónu je možné si mýt vlasy kondicionérem... mastné vlasy neznamená nutně špinavé vlasy... vodou se smyje většina nečistot... šampón prý smývá z vlasů ochranný olej (tuk), vlasy se "brání" větší tvorbou toho tuku... při správném postupu jsou vlasy zdravější, méně mastné (nebo vůbec), není potřeba je příliš často mýt, líp vypadají, pokud jsou přirozeně vlnité, tak se víc vlní! To jsou teda lákadla. Ale nevím. Za pokus by to možná stálo, ale bojím se té sody... ale zase když to mnoha lidem funguje... Zdá se mi to skoro až nadpřirozené, že by to bylo tak jednoduché. Líbilo by se mi existovat bez šampónu a zbavit se zároveň mastných vlasů. Ale nechce se mi procházet tou mastnou fází, jak bych chodila mezi lidi? Hm. :)

dostala jsem ozdobičky!

15. prosince 2009 v 15:05 | jana
V neděli jsme byli na moc krásné návštěvě a dostala jsem tam tyhle krásné plstěné ozdoby, které vyrobila naše kamarádka. Líbí se mi moc moc moc. A dostala jsem jich o moc víc... Úplně jsem se začala těšit na stromeček, i když vánoce jsou letos dost divné. Stejně jako loni. Víc starostí než radosti.

Kutná Hora

6. prosince 2009 v 21:29 | jana
Byli jsme v Kutné Hoře. Ta lampička je prý adventní hvězda, ale já bych s ní svítila klidně pořád... :)