Září 2009

podzim u nás

25. září 2009 v 21:12 | jana
Tak na tom internetu je fakt všechno. Třeba jsem našla, že napálenou žehličku je potřeba za horka natřít mýdlem, nechat vystydnout a umýt a bude čistá.

vystřihovánka

20. září 2009 v 20:47 | jana
Dětská radost! Vypadá to jako nějaká slepovačka nebo skládačka. Jen se podívejte na ten krásný papír, připomíná mi to slepovačky z ábíčka. Jen do toho střihnout! A zároveň člověk nechce narušit tu dokonalost. Všechno krásně popsané, kam co patří. Taková hračka. Krása!

vynikající vynikající dortík

14. září 2009 v 8:58 | jana

Pekla jsem před pár dny tenhle geniální dort/koláč od Jamieho Olivera, dokonalý, jednoduchý, s obyčejnými surovinami, mohli jsme se užrat. Nevím, jak je to s autorskými právy, ale Jamie se tak jako tak koupe v penězích, tak snad to tu můžu zveřejnit. Někde jsem to prostě kdysi stáhla... Improvizovala jsem, místo datlí jsem dala pár rozinek, a povedlo se to výborně. Tak šup na to, jestli máte chuť něco péct.


děťátka, dětičky, miminka a spol.

11. září 2009 v 11:39 | jana
Byla u nás Anička se Štěpánkem. Bylo to jedním slovem dokonalé. S Aničkou jsem seděla na gymplu sedm let v lavici. Takže jsme si připomněly stará léta a lotračily jsme. Pěkně jsme se např. zasmály na účet našich mimin... a tak.
No a ty děťátka. Je tak krásné mít děťátka! Miminka! Je to blaho. Tak jsme si o tom krásně popovídaly, jaké je to dobro a štěstí, mít ty dětičky, které se usmívají, broukají, papají, spinkají, že. Ne, fakt... A k tomu ty naše milé manžílky, žeáno. Život je krásný, v manželství, v domácnosti, u plotny, u dřezu.
No prostě, byla to paráda, dělali jsme oheň, chodily s kočárama, děti si vypichovaly oči a lámaly páteře... Je nutné to zase někdy brzy zopakovat.

podzim!

4. září 2009 v 16:07 | jana
Ach. Tráva, vítr, mraky, zima, déšť, hlína, kopce, keře, stromy, šedá, šedá, šedá, kalhoty bundy čepice, ostrý vzduch, večerní slunce, tisíce vůní, oheň, rezavá, zrzavá, červená, žlutá, hnědá, listy, bahno, studené tváře, červené tváře, rýma, kašel, svetr, jabka, uhlí, voda, brambory, tma, škola, štrůdl, studené ruce, rozcuchané vlasy, les...

Už zas? Nechápu.

šiki miki

3. září 2009 v 21:13 | jana
Tak pro začátek stříhám a sešívám nějaké zbytky látek (levných nebo zadarmo), co mi leží dlouho ve skříni. Šiju tašku na věci pro Marušku, mám nastříháno na pokus o šaty (pochybuju, že mi to vyjde a bude to nositelné), přešívám dvě sukně (do jedné se nevejdu, druhou zkracuju). Dělám moc chyb, látka se mi krabatí pod jehlou... nedokážu šít rovně... pořád to nějak patlám. Dostala jsem před časem takovou malou knížečku jak šít, ale nemůžu ji najít.
Z galerie jsem vyřadila portrét Aničky, chci ji namalovat znovu a líp. :)
Děsí mě, že je zase podzim. Mám podzim ráda, ale jdou z něj na mě trochu chmury.

galerijní apdejt

2. září 2009 v 14:19 | jana
Deset nových obrazů v galerii konečně! A několik fotek. A pár úprav. Mám z toho dobrý pocit.
Kuk sem: jany obrazy

textilní

1. září 2009 v 22:18 | jana
Tak jsem koupila tu drahou látku. A docela hodně, takže z toho budu moct ušít snad i dvě věci (šaty a kalhoty nebo dvoje šaty). Nebylo to teda zase TAK strašně drahé, protože ta látka je široká metr a půl, takže dva metry jsou pak celkem hodně látky. Jsem ráda, protože je fakt hezká, přírodní (to je taky docela problém sehnat). Taky jsem si koupila nějaké krajky... fascinují mě krajky. Galanterie, to je snad ještě lepší, než drogerie. Trochu jsem se tam ztrapnila sice, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Ráda bych uměla šít...
Malovala jsem teď jak vzteklá, snad už brzo bude aktualizovaná galerie. Chci si dát trochu pauzu teď, pokud to vydržím, a soustředit se na psaní, ale jde to ztuha.
Štve mě, že nemůžu (zatím?) dělat něco, co by mě bavilo, a to tak, že by z toho měl zároveň užitek i někdo jiný (a já taky). Nevím, jak na to. No, musím se snažit, přemýšlet a nezahálet :).
Jsem ráda, že to tu někdo čte, jak vidím :). Díky. Bohužel nemůžu moc jít s kůží na trh, protože se v tom psaní nemůžu odvazovat. Žeáno.