Duben 2009

co pořád děláme?

27. dubna 2009 v 15:05 | jana
Tento blog je poslední dobou jaksi stagnující. Je to proto, že máme plné ruce práce. Co asi tak pořád děláme? Je toho mnoho. Zaprvé, mluvíme v první osobě čísla množného. Jinak to prostě nejde, i kdybychom se rozkrájeli. Takže papáme mlíčko, koupáme se, hrajeme si, spinkáme, oblíkáme se... Oblíkáme se teda značně neradi, zvlášť když to trvá neúměrně dlouho, a to u toho pak trochu vyvádíme :). Velmi často používáme taky třetí osobu singuláru, přičemž podmětem je zde většinou "maminka". Jak jinak. Takže maminka tě oblíkne, přebalí, maminka udělá mlíčko, napustí vaničku, dá si kofilu (a pak ještě tu druhou), uvaří jídlo, umeje trochu nádobí, trochu to tady uklidí. Uklidit pořádně a všechno umýt se mamince nějak nedaří... A budeme krkat? Krkneme si. Táák! Blinkáme? Tak to maminka utře. Máme hovínko? Nemáme!
Tatínek na chvilku pochová, než dítě začne kňourat, protože tatínek si mezitím našel nějaký dost neatraktivní program, načež tatínek usoudí, že dítě s ním nechce být a odkládá ho na podložku nebo do náručí mamince :). Tak takhle tady žijeme. U Marušky ovšem probíhá nezadržitelně kupředu vývoj. Vše se mění. Směje se, povídá si, hraje si, neplácá se jen, ale začíná se mrskat a směřuje k obratu, pase koníky, leká se všeho možného (např. když maminka kýchne při krmení, což se jí stává kdovíproč často...), chmatá po předmětech, a je čím dál šikovnější, slintá, blije... Vybočení z rytmu všedních dní hledáme v zájezdu do velkoměsta, návštěvě přátel, procházce v lese, a maminka v pojídání kofil. :)

waldorfská panenka

1. dubna 2009 v 20:34 | jana
Tak tady je: waldorfská panenka vyrobená podle návodu z Ignisu. Myslím, že se povedla, a hlavně - byla to radost ji šít. Podle návodu do sebe všechno krásně zapadá, střih a postup je geniálně vymyšlený. Naučila jsem se nové praktické stehy a hrozně mě to bavilo. Oproti návodu jsem panence navíc udělala nos (návod jsem našla na zahraničním webu) a prsty, které jsem si vymyslela sama. Udělala jsem napoprvé sice pár chyb, ale ne moc zásadních. Příště to půjde líp :). Příště bych taky ráda panenku zkusila trochu větší. Vlasy jsem dělala děsně dlouho, ale zase z nich jdou dělat různé účesy, oproti jednodušším metodám. Chtěla jsem ještě poměrně nedávno kupovat podobnou od profesionálky za cca 1500, tak jsem ráda, že jsem to neudělala :).