Září 2008

postřižiny

30. září 2008 v 22:31 | jana
Tak jsem si právě přistříhla vlasy a nashromáždila je do staré punčochy... Také jsem odstřihla pár chlupů ze psova ocasu. Dost se té anabázi podivoval. I psí chlupy putovaly do punčochy. A proč to? Punčochu jsme dali do motoru auta, aby pachy odpuzovaly kuny, které koušou hadičky! To je věda, co? :-) Jestli bychom neměli přihodit ještě pár hadích slin a pavoučí nohu...

nová ženština

27. září 2008 v 19:31 | jana
Máme tu novou figurku! Nová postavička je zvláštní tím, že má uši. Vytvořit uši nakonec nebylo tak zlé, jak se nejdřív zdálo. Mám z ní upřímnou radost. Nejvíc mě potrápily končetiny. Materiál je tuhý, a tak se s ním nedělá tak dobře, jako třeba s keramickou hlínou. Mám už teda dvě postavy, a nápady na další se hrnou!

kolíbka

27. září 2008 v 17:10 | jana
Tak tuhle kolíbku na dítě jsem skoro mohla mít. Mají ji u nás v bazaru a moc se mi líbí. Je ale fakt, že mi chybí tzv. rozumný důvod si tuto kolíbku pořídit (nehledě na finance). Jediné, co mě napadá je, že mít doma takovou kolíbku by byla frajeřina a návštěvy by koukaly... Což musím uznat, že jako argument nepostačí. Ale je krásná.

Srolovaný na molitanu

23. září 2008 v 14:37 | jana
Tohle je už vážně na pováženou... Dali jsme mu teda do boudy koberec a ten molitan, na kterém si hoví. Molitan psovi nacpal do boudy Kač velmi demonstrativně, aby pochopil, kam si má lehat a nezmrznout při tom.

Výjev z pondělí 7:30.

Jídlo. Oblečení. Pes.

20. září 2008 v 22:42 | jana
Nejprve něco k tématu jídlo. Rozhodla jsem se vytvořit víceméně jedovatý dortík, pro pohoštění přátel. Jde o francouzský recept, a tam, kde jsem ho objevila, ho využili jako svatební dort. Také slibovali, že je to snad nejlepší recept na čokoládový dort, jaký může být. No lákalo mě to. A tak jsem to vyzkoušela. Psali, že druhý den je o mnoho lepší: je to tak. Těsně po upečení se mi dort nezdál vůbec závratný, spíš naopak. Ale po tom, co si den poležel v lednici, už je o co stát! Takže pokud nemáte do čeho zabořit svůj zmlsaný zub, vyzkoušejte:

Alenka

9. září 2008 v 19:32 | jana
Alenka je éterické stvoření se zasněným výrazem. Proto také nosí krajky. Je první z nové (druhé) řady loutek-figurek, které jsem vyrobila. První řada obsahovala tři postavy, ze kterých jste zde mohli spatřit Irenku, která byla úplně první a zůstala u nás doma. Zdaleka není dokonalá, ale mé srdce jí patří. Další byl Taťka, kterého dostala moje mamka :-). Třetí figurou byla zrz dáma, kterou si odnesla domů v balíčku nic netušící Anička, a od té doby o ní nemám zprávy. Nedivila bych se, kdyby ji šokovaná Anička umístila na těžko dostupné místo...
Od té doby uplynulo hodně vody, nyní se však k tvorbě figurek vracím. Alenka je průkopnicí tohoto nového vrhu. Tentokrát se snažím, aby postavičky byly propracovanější: jsou pečlivě barveny akrylovými barvami, které jsou trvanlivější, jejich končetiny jsou lépe vymodelované a figurky jsou oblečené :-). Ráda bych také, aby měly zajímavé detaily a navzájem se opravdu lišily. Modelovat figurky a dávat jim tvář je vzrušující záležitost. Další budou následovat, na cestě je už další žínka, úplně jiná než Alenka! :-)
Až jich budu mít víc, ráda bych je nějak prodala... ale možná je to jen mé přání :-). Radši počkám, jak se to vyvine.

pupkáč!

4. září 2008 v 11:52 | jana