Srpen 2008

mamon: nový stůl

28. srpna 2008 v 15:15 | jana
Když jsme se nastěhovali, našli jsme v bytě starý vyhozený oprýskaný rozkládací stůl. Dali jsme si ho do kuchyně a já jsem si libovala, jak nám pěkně stačí takový starý stůl, který jiní lidé vyhodili, jak jsme skromní a nepotřebujeme si kupovat žádný nový... Ehm, vydrželo mi to přesně dva roky. Právě jsme se stali majiteli nového rozkládacího stolu zn. Ikea, za bezkonkurenční cenu 2990Kč. Konečně budeme jíst jako lidé. Lak na stole je odolný a povrch jednolitý. Dýha se nikde neodlepuje ani nechybí, jako u starého stolu. Nejsou zde ani odchlíplé mezery po stranách, do nichž padaly drobky. Kultura stolování se zvyšuje o 100%, hurá! Sice teď o to víc vyniká mizérie zbývajícího vybavení kuchyně, ale to nevadí, jsme přece skromní a nepotřebujeme nové věci. :)

babička

22. srpna 2008 v 21:20 | jana
Co dělá Jana? Odšťavňuje. Protože máme stromy obsypané podivnými jablky, kterých se nám nějak nadurodilo, zakoupili jsme odšťavňovač. Jablek je hodně, ale mrňavých a ošklivých, padají ze stromů, už na stromě se kazí, zkrátka moc se letos nepovedly. Na šťávu se ale hodí. Třeba s mrkví.
Jana taky přežila návštěvu babičky. Babička nestrpí nic, co se vymyká jejímu zvyku. Tvrdě potírá odlišnosti. Jana má ohavné talíře, ze kterých je hanba jíst (a proto si babička přiveze svoje, a pokouší se je u Jany zanechat), co hůř, Jana nemá ani ubrus na stole! Babička měla nějaký vzít! Těstoviny cedí přes jiný cedník, než přes ten podle babičky správný, a nenechá si poradit! Omáčku dává v lednici do kastrolu a ne do misky, ve které by pak šla hned ohřát v mikrovlnce, a nenechá si říct a nenechá! S dítětem se tady sama zblázní a zemře v nepořádku. Babička chce u Jany uvařit těstoviny, aby byly na další den. Jenže lednice je plná jiného jídla, které Jana sama nesní, a tak proti vaření dalšího jídla protestuje. Na to babička reaguje oznámením, že je to s Janou fakt hrozné a už k ní jezdit nebude. Jana se proti tomu nesnaží nijak protestovat...
A takhle tady žijeme. Návštěvy příbuzných bývají někdy náročné.

René Magritte

19. srpna 2008 v 12:31 | jana
SURREÁL!

králící - jeleni

15. srpna 2008 v 10:30 | jana

jsem zpět!

10. srpna 2008 v 20:15 | jana
Minulý čtvrtek mě konečně pustili z nemocnice. Jít si lehnout do nemocnice není nic pěkného a rozhodně to nikomu nedoporučuji. Zvlášť to není dobré dělat v době, kdy není nablízku nikdo blízký, jak se to stalo mě, když byl Kač v Německu.

Výstava Janulblog

3. srpna 2008 v 22:20 | Tento článek píše Kaczmacz!
Janulblog leží v nemocnici a tak