Červenec 2008

S kominíkem v ložnici

26. července 2008 v 19:29 | jana
a taky leckde jinde...

podezřelý chlupáč

22. července 2008 v 20:02 | jana
Viděli jsme film "V Bruggách". Není to špatný film, i když v závěru přece jen poněkud moc drsný (krvavý, brutalistní). Nevím, proč se poslední dobou díváme pořád na takovéhle filmy... Nicméně! V tomhle filmu byla scéna, která nás naprosto odrovnala svým humorem. Je to scéna s pejskem - který vypadá tak neuvěřitelně směšně, že jsme z něj nemohli. Pohleďte:

rozhovor u večeře

18. července 2008 v 11:54 | jana
"Zapomněl jsem ti koupit ten dortík, jak jsi chtěla."
":-("
"Chtěl jsem ti koupit droždí, ale neměli ho"....
"Měli jenom Pektogel, a ten už jsem ti koupil dřív."

?!

domácí hranolky s majonézou

10. července 2008 v 15:59 | jana
Vítejte, přátelé! Je tu první díl seriálu s prostým názvem "Jídlo". Zaměříme se dnes na prosté, ale oblíbené jídlo v ne zcela rakovinotvorné úpravě. Je to klasický pokrm, který nám otevře cestu do zahrad gurmánských rozkoší a roztančí naše chuťové pohárky. Nikdy už nebudete chtít jíst nic jiného.

rustikální výtvor

4. července 2008 v 12:05 | jana
Předevčírem jsem dělala svoji první marmeládu. Teda asi spíš džem, ale slovo džem nemám ráda, protože se mi zdá divné a takové hogo-fogo. Když jsem byla malá, říkali jsme doma marmeláda všemu, i džemu (jak mi došlo později), a vůbec to nevadilo. Takže jsem dělala tu marmeládu. Z višní. Višně jsem natrhala na stromě na zahradě. Ručně jednu po druhé odpeckovala, šlo to celkem rychle. Nepříjemný vedlejší jev byla kuchyň ohozená višňovou šťávou - včetně mě. Pak jsem je zvážila na prehistorické váze půjčené od známé ze vsi, a rozšťouchala šťouchadlem na brambory. A vařila jsem marmeládu! Bylo to jednoduché, a taky alchymicky dobrodružné. Kdo by např. tušil, že když se do hrnce k višním přidá kilo cukru, všecko strašně zřídne, napění a nabyde? Bylo z toho asi 6 sklenic, od malinké po větší střední. Ta nejmenší nešla utáhnout a tak byla dnes načnuta jako první. Povedlo se! Další dostal darem Víťa. Bylo pěkné dělat marmeládu! Od začátku až do konce!