Květen 2008

Jak šla Janul cestou necestou II.

24. května 2008 v 17:59
Od první výpravy uběhla už dlouhá doba. Dnes jsem se vypravila na kratší tůru - celkem asi 8km. Už několik dní jsem chtěla touto cestou jít, manžel je ovšem velmi zaměstnaný, tak jsem šla sama.
Okolnosti cesty byly o mnoho pozitivnější než dříve. Zaprvé jsem měla kvalitní obutí.

dort

24. května 2008 v 17:29
Ve středu jsme se sešly s Aničkou a popovídaly jsme u kafe. Bylo to samozřejmě jako vždy vynikající popovídání.
Navíc jsem se konečně odhodlala k tomu, dát si jeden z těch naleštěných dortíků, co je mají v kavárnách v těch sklenících. A byl to nejlepší nápad, jaký jsem v dohledné době měla, vážení. Protože mi přinesli tohle:
podle fota to možná není tak dobře poznat, ale byl to fakt obrovský talíř s velkým dortem, spoustou šlehačky, čokoládových lupínků, čokoládové polevy... Musím říct, že už pohled na to všechno za ty prachy stál! No a ten dort: skvost. Původně jsem si chtěla dát medovník, ale tenhle dort ho předčil na celé čáře.
Vyplývá z toho jediné - celou akci bude nutné zopakovat! Hrůza, v jaký mocný zážitek se může zvrhnout žrádlo.

toto je radostný článek

14. května 2008 v 22:29 | jana
Po velkých útrapách jsem v pondělí na třetí pokus složila zkoušku z filosofie! Byl to očistec. Po tomto výkonu se mi tak ulevilo, že se mi teď nechce dělat ale vůbec nic. Mimochodem, hlavní zásluhu na úspěchu má Albert Camus a jeho Mýtus o Sisyfovi. Díky, Alberte, že jsi psal knihy, které se dají číst a o kterých se dá mluvit!
To pondělí byl vůbec hezký den. Kač vyzvedl z opravny dvě naše vrtičky (jednu rozbitou a jednu náhradní za ztracenou), takže můžeme opět šlehat a mixovat. Kač také ten stejný den neskutečně zaneřádil kuchyň, přičemž vedlejší produkt této akce byly moc dobré bramborové placky. Najít pod vrstvami mouky kuchyňskou linku a vrátit ji do původního stavu sice zabralo dost času (a přibližně stejnou dobu trvalo se k tomuto činu odhodlat), ale chutný výsledek ho dostatečně omlouvá.
Dnes jsme navíc při loupání brambor objevili kačírka (podobnost s Kačem čistě náhodná):