Únor 2007

dvacetčtyři

24. února 2007 v 18:53 | jana
Tak stárnu. Je mi už 24 let. Posouvám se k dalšímu období. Děje se neustále spousta překvapivého. Manžel, pes, dům se zahradou, automobil. Zvláštní. Jak se to tak všechno vyvinulo. Vybalilo se to celé. A je to. Pěkné je to.

šimek a grossman - dialog o seznamování (část)

22. února 2007 v 15:03 | jana
Tak jsem našla to s tím párkem a pivem. Přesně to na mě sedí, až na to, že většinou jím párek doma, okolo deváté večer.

One Art

22. února 2007 v 14:20 | jana

Elizabeth Bishop: One Art

The art of losing isn't hard to master;

so many things seem filled with the intent

to be lost that their loss is no disaster.

Pes na zahradě

22. února 2007 v 10:56 | jana
Kač sázel nějaké keře a vykopal u toho psa.

skříně a mouchy

20. února 2007 v 18:39 | jana
Tak máme dvě nové skříně. Jednu velmi starožitnou a druhou takový funkcionalismus (?). Obě krásné. Starožitná je v chodbě, ta druhá je obrovská a je zatím v předsíni, kde čeká, až přijede silný taťka a mamka, aby ji s Kačem odnesli. Janul je slabá jak moucha.

sříň a herec

18. února 2007 v 20:48 | jana
Tak nejdřív jedna dobrá zpráva: zbavili jsme se červotoče (dřevotoče taky :-).

Halellujah

16. února 2007 v 12:14 | jana
Zde je něco pro ženy :-). Tato píseň, v originále od Leonarda Cohena mě uhranula ve filmu Die fetten Jahre sind vorbei. Kači: odpusť si kecy.

V OBI

15. února 2007 v 21:59 | jana
V OBI
Dnes jsem opět navšívila chrám všech kutilů OBI. Pomalu už během svých krátkých, zato však častých návštěv začínám do své hlavy pojímat široký sortiment tohoto monstrózního hobby marketu.

vymýšlím blbosti

14. února 2007 v 18:09 | jana
Viděla jsem film Občanská výchova, v originále "Die fetten Jahre sind Vorbei". Film se mi líbil, všichni tři hlavní herci byli moc krásní. Závěr filmu mě šokoval. Čekala jsem větší happyend, ale což, není každý den posvícení.
Dnes jsem pekla pizzu - moc jsem ji usušila a byla tvrdá. Taky jsem dělala medovník z polotovaru (takových plátů), ale je nějaký těžký, nevím proč. Bylo nám po něm blbě a museli jsme vypít odporný hořký čaj.
Malovat nebudu - zatím. Nemám ani napsanou diplomku ani seminárku z filosofie. Sice jsem se před časem snažila se ukonejšit a povzbudit a říkala si, že pokud projdu zkoušku, budu malovat. No, zkouška dopadla dobře, ale není to v mém případě až taková meta, abych se mohla do těch stěn pustit. Ale takjakotak. Jsem kreativní člověk (i když na sepsání čehokoliv do školy to vliv nemá) a můj byt tuto vlastnost bude odrážet! Prozatím bych se mohla pustit do něčeho jiného, než je malování stěn - do něčeho méně časově náročného... Teď ještě vymyslet, co by to mohlo být, che. Myslím, že tuším. Ale pozor! O víkendu jsem se učila vrtat. Byli u nás naši se svými kamarády a usoudily jsme s mámou, že to s tou vrtačkou nemůže být až taková těžkost. No, chce to trochu sílu a taky dost záleží, do čeho zrovna člověk vrtá... musím ještě trénovat. Ach jo, velké plány a nakonec kde nic - tu nic. Snad zase neskončím u šití povlaků na polštářky...

u zubaře

12. února 2007 v 18:19 | jana
Bála jsem se. A tak jsem si řekla: přece si tam jenom sednu, otevřu tlamu a nebudu nic dělat a nějak to přežiju. To jsem se ale spletla...

události

10. února 2007 v 22:18 | jana
V nové (staré) skříni jsem zjistila červotoče - ajajaj! Ptala jsem se mámy, jestli se může dostat do parket. Řekla, že spíš ne, a že v noci uslyšíme, jestli tam červotoč vevnitř chroustá. No potěš. Taky doporučila sledovat, jestli se kolem skříně netvoří červotočí prášek a občas poodsunout skříň s zkontrolovat stav parket. ... Vzhledem k tomu, že by ji museli poodsouvat čtyři muži, nevím nevím. Teda spíš vím, che. Napadlo mě, že třeba ten červ už chcípnul. Bohužel, dostalo se mi odpovědi, že těžko. To jsou vyhlídky!

S malbou se to má tak: příští týden asi koupím barvu, i když mám z této činnosti zvláštní směs strachu a těšení. To se v životě ale stává neustále, že. Taky koupím válec a vůbec. Ale všechno popořádku! Ze všeho nejdřív musím k zubaři, který mi jistě řádně rozvrtá bolavou lebku a pak se uvidí, na co budu mít náladu... :-(

Špína

7. února 2007 v 19:21 | jana
Tento článek je o špíně. Špína je všudypřítomná.

Na obhlídce (na kukačce)

6. února 2007 v 20:53 | jana nerozhodná
Barvit se bude!!! A bude to brzo! Proti všem!

Už to stojí!!!

5. února 2007 v 17:00 | jana
Máme to, po čem jsme dlouho toužili.

It´s so easy to fall in love...

3. února 2007 v 21:22 | jana
... a pak že dokonalí muži neexistují.